Letnie przygody opowiadane obrazem

Pomimo nieustanie obniżającego się poziomu czytelnictwa w naszym kraju oferta pozycji wydawniczych skierowanych ku najmłodszym czytelnikom jest bardzo bogata. Hitem dziecięcych biblioteczek jest w ostatnich latach seria ilustrowanych książek niemieckiej graficzki, które podbiły nie tylko polski, ale i światowy rynek wydawniczy.

Niekończąca się opowieść

Lato na ulicy Czereśniowej” to książka obrazkowa, która od momentu pojawienia się w księgarniach zyskuje kolejnych miłośników. Pełne kolorów grafiki przedstawią sielskie życie mieszkańców tytułowej alei. Każda strona to wielowymiarowa ilustracja z mnóstwem ciekawych historii i szczegółów. Szereg bohaterów wykonuje codzienne, choć czasem nietypowe czynności, a ich losy możemy śledzić, przekręcając kolejne kartki. Warto zagłębić się w każdą z postaci i zapamiętać jej poczynania, aby uchwycić dalsze przygody zilustrowane na następnych stronach. Humorystyczne obrazki dają świetną rozrywkę. Mnogość detali skłania do wnikliwego przyjrzenia się każdej z przedstawionych sytuacji. Pozycję niemieckiej ilustratorki można „czytać” bez końca i na wiele sposobów. Każdy maluch, a także dorosły może interpretować ją na swój sposób. Letnie przygody bohaterów wprowadzą dziecko w magiczny świat tej pory roku i związanych z nią zwyczajów. Jest to doskonała zabawa i gwarancja kreatywnie spędzonego czasu dla całej rodziny. Dodatkowym atutem książki jest jej duży format i solidne wykonanie. Pozycja będzie wiec służyć przez długi czas nie tylko ze względu na bogatą treść, ale również trwałość.

Dla przedszkolaka i starszaka

Książka „Lato na ulicy Czereśniowej” jest pozycją dla dzieci w każdym wieku. Najmłodsi mogą dzięki niej poznać wygląd przedmiotów i miejsc. Dzieci nieco większe odgadywać, gdzie znajdują się określeni bohaterowie, a starszaki snuć i opowiadać historie. Młody czytelnik może przeglądać i analizować ją samemu lub w towarzystwie rodzica. Zastępujące tekst ilustracje rozbudzają wyobraźnię poprzez możliwość budowania nieskończonej liczby scenek, uczą skupienia i koncentracji oraz spostrzegawczości. Książka poszerza słownictwo oraz rozwija umiejętność opowiadania i przekazywania informacji. Skłania do zadawania pytań, co poszerza wiedzę na temat świata. Ukazuje pozytywne relacje pomiędzy bohaterami, ucząc przyjaznych postaw. Jest to pozycja o bogatych walorach dydaktycznych, do której można wracać wielokrotnie.

Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry, które specjalizuje się w publikowaniu mądrych i kreatywnych książek dla dzieci i młodzieży. Jest częścią serii przedstawiającej różne pory roku na ulicy Czereśniowej. Ponadto ukazały się także „Noc na ulicy Czereśniowej” oraz „Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej”.

Berner Rotraut Susanne to niemiecka ilustratorka i autorka obrazkowych książek dla dzieci. Laureatka wielu wyróżnień między innymi zwanej „Małym Noblem” nagrody im. Hana Christiana Andersena. Ma w swoim dorobku wykonanie ilustracji do około 80 pozycji książkowych oraz 800 projektów okładek. Seria dotycząca ulicy Czereśniowej będąca jej autorstwa stała się bestsellerem wśród pozycji dla najmłodszych.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *